AleksanderMarciniak
12OSTAP RUSZTOWANIA1. Liga · 8WBA
- 2021–2026
- 89 meczów w karierze
- 11 sezonów
- 1 drużyna
- 102pktw 13 meczach
- 7,8pktna mecz
- 3,9zbna mecz
- 2,3astna mecz
Na tle ligi
zawodnik, na meczśrednia ligi
Profil rzutowy
rzuty za dwaza trzywolne
- 54,3%TS% — skuteczność z wagą trójek i wolnychliga: 48,7%
- 50,0%eFG% — z gry, trójka liczona za półtoraliga: 45,8%
- 39,0%Udział trójek w rzutach z gryliga: 38,8%
Średnia ligi to średnia z 144 zawodników zawodników z co najmniej trzema meczami w 1. Liga (8WBA); percentyl mówi, od jakiej części z nich zawodnik jest lepszy. Przy stratach i przewinieniach lepiej znaczy mniej.
Forma mecz po meczu
wygranaporażkaśrednia ligi
Bilans drużyny z nim na boisku (+/−)
Wyrównane końcówki
- 5punktów w końcówkachw 5 wyrównanych meczach · ostatnie 5 minut przy różnicy do 5 punktów
- 75,0%z gry w końcówkach3 z 4 rzutów z gry
- 50,0%wolne w końcówkach2 z 4 rzutów wolnych
Rzuty na boisku
celnyniecelny
| Strefa | Celne | Skuteczność | Liga |
|---|---|---|---|
| Pomalowane | 12 / 29 | 41,4% | 49,4% |
| Półdystans | 8 / 21 | 38,1% | 44,8% |
| Za trzy | 14 / 32 | 43,8% | 28,4% |
| Razem z gry | 34 / 82 | 41,5% | 40,3% |
Rzuty z gry z protokołu zdarzeń; wszystkie przeniesione pod jeden kosz. Rzutów wolnych nie ma na mapie, bo nie mają miejsca na boisku. „Liga” to skuteczność wszystkich zawodników tych rozgrywek z tej samej strefy.
Rekordy w tych rozgrywkach
- 18najwięcej punktówz INDEX MOCY, 24 maj 2026
- 6najwięcej zbiórekz BC LITUANICA, 12 kwi 2026
- 6najwięcej asystz RUN'N GUN, 17 maj 2026
- 16najlepszy mecz (EFF)18 pkt, 4 zb, 2 as — z INDEX MOCY, 24 maj 2026
- 22 mecze z 10+ pkt z rzęduseria trwa
Liczone tylko z meczów tych rozgrywek w tych barwach. Serie i progi (10+ z rzędu, 20+, double-double) pokazują się, gdy są. Rekordy całej kariery są niżej.
Cała kariera
2021–2026 · 89 meczów · 11 sezonów · 1 drużyna. Suma wszystkich protokołów z tą nazwą — także z innych lig, drużyn i sezonów.
Kariera w liczbach
| Kategoria | Razem | Na mecz |
|---|---|---|
| Minuty | 2976 min | 33:26 |
| Punkty | 758 | 8,5 |
| Zbiórki | 346 | 3,9 |
| — w ataku | 57 | 0,6 |
| — w obronie | 289 | 3,2 |
| Asysty | 278 | 3,1 |
| Przechwyty | 97 | 1,1 |
| Bloki | 13 | 0,1 |
| Straty | 243 | 2,7 |
| Przewinienia | 139 | 1,6 |
| Przewinienia rywali na nim | 178 | 2,0 |
| Ocena (EFF) | 759 | 8,5 |
- 37,5%FG260 z 693 z gry
- 27,5%3P80 z 291 za trzy
- 73,5%FT158 z 215 z wolnych
| Rzuty | Trafione | Oddane | Skuteczność |
|---|---|---|---|
| Rzuty z gry | 260 | 693 | 37,5% |
| Rzuty za dwa | 180 | 402 | 44,8% |
| Rzuty za trzy | 80 | 291 | 27,5% |
| Rzuty wolne | 158 | 215 | 73,5% |
Suma wszystkich protokołów meczowych, w których występuje ta nazwa — także z różnych drużyn i sezonów. Skuteczności liczone z sum kariery, nie jako średnia z meczów.
Odznaki
- Mecz 7+ asyst7 razy · ostatnio z INIEMAMOCNI, 21 wrz 2025
- Mecz 5+ przechwytów2 razy · ostatnio z NTL, 23 kwi 2023
- Mecz 4+ trójki3 razy · ostatnio z INDEX MOCY, 24 maj 2026
- Double-doublez NTL, 3 gru 2023
- 500 punktówpunktów w karierze: 758
- 50 meczówrozegranych meczów: 86
- 5 sezonów w lidzesezonów w WBA: 11
Progi policzone na naszej bazie, nie przepisane z ligi zawodowej. Odznaka za pojedynczy mecz prowadzi do jego karty.
Najlepsze mecze
BANKSTERS6 paź 202419pkt7zb5as25eff
BANKSTERS17 mar 202415pkt3zb9as24eff
GET WOW TEAM25 maj 202523pkt5zb1as21eff
Kolejność wg oceny EFF z protokołu, nie wg samych punktów — inaczej lista powtarzałaby rekord punktowy. Widoczne od pięciu rozegranych meczów.






