MateuszPolosak
21OSTAP RUSZTOWANIA1. Liga · 9WBA
- 2020–2026
- 92 mecze w karierze
- 12 sezonów
- 1 drużyna
- 8pktw 2 meczach
- 4,0pktna mecz
- 5,0zbna mecz
- 2,5astna mecz
Na tle ligi
zawodnik, na meczśrednia ligi
Profil rzutowy
rzuty za dwaza trzywolne
- 45,7%TS% — skuteczność z wagą trójek i wolnychliga: 48,3%
- 42,9%eFG% — z gry, trójka liczona za półtoraliga: 45,5%
- 28,6%Udział trójek w rzutach z gryliga: 34,6%
Średnia ligi to średnia z 73 zawodników zawodników z co najmniej trzema meczami w 1. Liga (9WBA); percentyl mówi, od jakiej części z nich zawodnik jest lepszy. Przy stratach i przewinieniach lepiej znaczy mniej.
Forma mecz po meczu
wygranaporażkaśrednia ligi
Bilans drużyny z nim na boisku (+/−)
Wyrównane końcówki
- 1punktów w końcówkachw 1 wyrównanym meczu · ostatnie 5 minut przy różnicy do 5 punktów
- 100,0%z gry w końcówkach1 z 1 rzutów z gry
Rzuty na boisku
celnyniecelny
| Strefa | Celne | Skuteczność | Liga |
|---|---|---|---|
| Pomalowane | 1 / 3 | 33,3% | 45,7% |
| Półdystans | 2 / 2 | 100,0% | 47,1% |
| Za trzy | 0 / 2 | 0,0% | 28,7% |
| Razem z gry | 3 / 7 | 42,9% | 40,5% |
Rzuty z gry z protokołu zdarzeń; wszystkie przeniesione pod jeden kosz. Rzutów wolnych nie ma na mapie, bo nie mają miejsca na boisku. „Liga” to skuteczność wszystkich zawodników tych rozgrywek z tej samej strefy.
Rekordy w tych rozgrywkach
- 5najwięcej punktówz ORLY TEMIDY, 25 paź 2026
- 5najwięcej zbiórekz KOMANDOSI JEDZA GWOZDZIE, 11 paź 2026
- 3najwięcej asystz KOMANDOSI JEDZA GWOZDZIE, 11 paź 2026
- 14najlepszy mecz (EFF)3 pkt, 5 zb, 3 as — z KOMANDOSI JEDZA GWOZDZIE, 11 paź 2026
Liczone tylko z meczów tych rozgrywek w tych barwach. Serie i progi (10+ z rzędu, 20+, double-double) pokazują się, gdy są. Rekordy całej kariery są niżej.
Cała kariera
2020–2026 · 92 mecze · 12 sezonów · 1 drużyna. Suma wszystkich protokołów z tą nazwą — także z innych lig, drużyn i sezonów.
Kariera w liczbach
| Kategoria | Razem | Na mecz |
|---|---|---|
| Minuty | 2918 min | 31:43 |
| Punkty | 528 | 5,7 |
| Zbiórki | 461 | 5,0 |
| — w ataku | 87 | 0,9 |
| — w obronie | 374 | 4,1 |
| Asysty | 275 | 3,0 |
| Przechwyty | 148 | 1,6 |
| Bloki | 56 | 0,6 |
| Straty | 130 | 1,4 |
| Przewinienia | 155 | 1,7 |
| Przewinienia rywali na nim | 101 | 1,1 |
| Ocena (EFF) | 954 | 10,4 |
- 37,9%FG209 z 552 z gry
- 21,0%3P43 z 205 za trzy
- 62,0%FT67 z 108 z wolnych
| Rzuty | Trafione | Oddane | Skuteczność |
|---|---|---|---|
| Rzuty z gry | 209 | 552 | 37,9% |
| Rzuty za dwa | 166 | 347 | 47,8% |
| Rzuty za trzy | 43 | 205 | 21,0% |
| Rzuty wolne | 67 | 108 | 62,0% |
Suma wszystkich protokołów meczowych, w których występuje ta nazwa — także z różnych drużyn i sezonów. Skuteczności liczone z sum kariery, nie jako średnia z meczów.
Odznaki
- Triple-doublez NIE DAJ ZA TRZY, 23 sty 2022
- Mecz 7+ asyst9 razy · ostatnio z HUTNICZE WILKI, 27 kwi 2025
- Mecz 5+ przechwytów5 razy · ostatnio z MDM SERWIS, 15 mar 2026
- 500 punktówpunktów w karierze: 528
- 50 meczówrozegranych meczów: 88
- 5 sezonów w lidzesezonów w WBA: 12
Progi policzone na naszej bazie, nie przepisane z ligi zawodowej. Odznaka za pojedynczy mecz prowadzi do jego karty.
Najlepsze mecze
NIE DAJ ZA TRZY23 sty 202210pkt13zb25as49eff
KOMANDOSI JEDZA GWOZDZIE13 gru 202012pkt8zb3as27eff
KOMANDOSI JEDZA GWOZDZIE29 mar 202613pkt7zb4as26eff
Kolejność wg oceny EFF z protokołu, nie wg samych punktów — inaczej lista powtarzałaby rekord punktowy. Widoczne od pięciu rozegranych meczów.






